Regióny

6. decembra 2022

Nadišiel najkrajší čas roka a vianočná nálada je nielen v našich domovoch, ale všade okolo nás. Pozývame vás do miest v Nitrianskom kraji, aby ste si vychutnali čarovné adventné obdobie.

Užívajte si vianočnú náladu krížom krážom po otvorených vianočných mestečkách, vychutnávajte si lokálne špeciality, prípadne kúpte niečo od miestnych remeselníkov ako darček pod stromček a nechajte sa zviesť čarovnou hudbou a pripraveným programom.

Nitra má tento rok program adventu skutočne bohatý a pestrý. Stromček v najstaršom meste Slovenska rozsvietili s príchodom prvého adventu. Vo Vianočnom mestečku na Svätoplukovom námestí tradične rozvoniavajú dobroty. Do Vianoc a počas nového roka je pre obyvateľov a návštevníkov pripravený bohatý program, ktorý nájdete tu.

Levice otvorili brány adventu 27. novembra. Vianočné mestečko s pestrým kultúrnym programom bude prístupné od 16. do 22. decembra. Podrobný program adventu v Leviciach si môžete pozrieť tu.

Štúrovo bude 11. decembra plné remeselníkov, ktorí si pre vás pripravili lokálne produkty. Nájdete ich na pešej zóne. Kamenný most bude plný miestnych dobrôt 17. decembra a susedný Ostrihom bude vďaka partnerským mestám bohatý na kultúrne Vianoce. Objavovať môžete nemeckého ducha Vianoc už tento víkend 2.-4. decembra a týždeň na to ochutnať francúzske Vianoce. Advent maďarských kráľovských miest bude prístupný 16.-18. decembra. Viac sa dozviete tu.

Komárno má taktiež už svoj takmer 10 metrový strom rozsvietený a riadne ozdobený. Mesto sľubuje, že tohtoročný advent bude o čosi čarovnejší. Príďte si vychutnať víkendové sprievodné programy plné hudby, radosti a lokálnych dobrôt. Presný program si pozriete tu.

Nové Zámky si pripravili adventný program plný koncertov a tvorivých dielní. Čo môžete zažiť v Nových Zámkoch počas adventu sa dozviete tu.

Topoľčany majú adventný kalendár je plný podujatí. Čakajú na vás vianočné tvorivé dielne, koncerty, seniorské Vianoce v Dome kultúry či vianočná kapustnica a punč. Všetko o advente v Topoľčanoch nájdete tu.

Vychutnajte si čarovnú atmosféru krížom krážom krajom a objavujte krásy tohto magického obdobia.