Víno

22. mája 2024

1. júna 2024 sa na Agrokomplexe v Nitre koná vínny festival kde môžete ochutnať výber z vinárskych regiónov celého Slovenska.

V sobotu 1. júna 2024 sa v malebnom okolí jazier na výstavisku Agrokomplex v Nitre uskutoční podujatie s názvom Nitra žije vínom. Vínny festival ponúka jedinečnú príležitosť ochutnať pestrý výber vín z regionálnych vinárstiev aj vinárskych regiónov z celého Slovenska. Milovníci vína a dobrého jedla si prídu na svoje.

Pohlad z vysky na vystavisko Agrokomplex
Pohľad z výšky na miesto konania Nitra žije vínom, výstavisko Agrokomplex Nitra a panorámu Nitry.

Čo vás čaká na Nitra žije vínom

Pre návštevníkov je pripravená ochutnávka viac ako 300 vín zo 40 vinárstiev. Okrem toho, o hudobný program sa postarajú populárni HALÚZKOVCI, ktorí svojou muzikou rozprúdia dobrú náladu. Nebude chýbať ani kvalitné gastro – stánky s rôznymi kulinárskymi špecialitami potešia všetky chuťové poháriky. K dispozícii budú aj odborníci, ktorí radi poskytnú informácie o jednotlivých druhoch vína, ich pôvode a spôsobe výroby.

Kde kúpiť vstupenky

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť na webovej stránke Ticketportal. Cena vstupeniek sa pohybuje od 27,50 EUR do 34,90 EUR v závislosti od dátumu nákupu. Súčasťou vstupenky je aj 5€ kupón na nákup vín na podujatí, čo je výborná príležitosť zobrať si domov svoje obľúbené víno za zvýhodnenú cenu.

Ubytovanie v Nitre

Ak plánujete na podujatie pricestovať, Nitra ponúka množstvo možností ubytovania. Medzi obľúbené hotely patria Hotel Centrum a Hotel City, ktoré ležia v samom srdci mesta. Ďalšie ubytovacie kapacity v Nitre nájdete napríklad v:

 

Výhľad na vrch Zobor, Penzión ARTin, Nitra | zdroj:obedvmeste.sk
Výhľad na vrch Zobor, Penzión ARTin, Nitra | zdroj:obedvmeste.sk

Kam na výlet v Nitrianskom kraji

Okrem účasti na podujatí Nitra žije vínom môžete využiť príležitosť a preskúmať krásy Nitrianskeho kraja. Medzi najobľúbenejšie atrakcie priamo v Nitre patria Nitriansky hrad a čerstvo revitalizovaný Mestský Park na Sihoti. Hrad ponúka nádherný výhľad na celé mesto a jeho okolie, zatiaľ čo park je ideálny na prechádzky a relaxáciu.

Arborétum Mlyňany
Pagoda a jazierko v Ázijskej časti Arboréta Mlyňany

Odporúčame si na výlet rezervovať celý víkend a preskúmať aj neďaleké Arborétum Mlyňany, ktoré je v tomto období najkrajšie. Arborétum je domovom širokej škály rastlín a je ideálnym miestom na piknik alebo fotografovanie. Keďže Nitriansky kraj je termálny raj, za návštevu stojí aj niektoré z termálnych kúpalísk v kraji, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily.

Thermál Nesvady

Na podujatí nebude chýbať náš tím, ktorý vám rád poskytne ďalšie tipy na zaujímavé miesta a zážitky.

Tešíme sa na vašu návštevu v našom kraji a veríme, že si užijete nezabudnuteľný víkend plný vína a zábavy v Nitrianskom kraji!