Pukanec nadväzuje na dávnu – nedávnu tradíciu vinárskeho a remeselníckeho mesta. Pukanskí vinohradníci a remeselníci organizujú pre vás VINOHRADNÍCKO REMESELNÍCKY TRH, ktorý sa koná každý mesiac počas jari, leta a skorej jesene v historickom centre obce neďaleko mestských hradieb ako aj v blízkosti národných kultúrnych pamiatok.

Pukanec

Remeselníci sú pre vás vyberaní a preverovaní, aby sa vám dostalo len tradičnej výroby zo Slovenska a špeciálne z Pukanca. 

V Pivnici Spolku Vinohradníkov a Vinárov v Pukanci, ktorá sa nachádza za evanjelickým kostolom pod Expozíciou pukanskej histórie, sa dozviete viac o histórii a súčasnosti pukanského vína. Budete mať možnosť ochutnať vína dorobené z hrozna z najvyššie položených vinohradov na Slovensku, navštíviť vybrané vinohrady a ľochy, tradičné vínne pivnice vysekané do kameňa. V pivnici Spolku sa dozviete, ktoré sú práve otvorené. Nájdete ich podľa mapky a špeciálneho označenia a cestou môžete obdivovať nielen vinice, ale aj stáročné stromy moruše čiernej.

Otvorená bude pre Vás Expozícia pukanskej histórie, kde sa zoznámite s históriou remeselníkov v Pukanci a zároveň môžete so Samuelom Šikeťom precestovať celý svet.

Budete mať možnosť spoznávať obec Pukanec a jej históriu na viacerých náučných a turistických chodníkoch.

Pukanec

Tipy na výlety v okolí

Neváhajte vyťažiť čo najviac z vašej návštevy a objavujte aj okolie obce Pukanec. Pukanec sa nachádza do pol hodiny cesty autom od Levíc a levického hradného areálu, v susednej obci Bohunice nájdete technickú pamiatku Vodný mlyn s malou expozíciou tradičnej ľudovej kultúry a bývania alebo v neďalekej obci Bátovce môžete navštíviť v dopoludňajších hodinách Gazdovský trh na Gazdovskom dvore na historickom námestí v centre obce. Ak budete mať dostatok času môžete absolvovať náučný chodník „Okolo mesta kráľovien“.

Naplánovať si môžete celodenný rodinný výlet v Bátovskej kotline. Ráno navštíviť gazdovský trh v Bátovciach a kúpiť si niečo pod zub na celý deň. Prejsť sa náučným chodníkmi Pukanca, Bátoviec, Pečeníc, alebo previezť cyklotrasami od Tlmáč do Pukanca. V Bohuniciach navštíviť Vodný mlyn.
A poobede prísť na pohár vínka, párance, kávu či zmrzlinu do Pukanca