Objavujte krásny kraj Regiónu Tekov na Dolnom Pohroní počas príjemného a nenáročného splavu rieky Hron. Na nenáročnej cykloceste môžete vyskúšať tiež kvalitné mechanické bicykle a skombinovať splav s návštevou miestnych múzeí a expozícií, ktoré vám priblížia jedinečnosti a históriu regiónu Tekov.

Splav Hrona

Splavy dolného toku rieky Hron ponúka Camping Vodník. 

Kemping, ako aj splav, sa nachádzajú v obci Jur nad Hronom neďaleko mesta Želiezovce a len zopár minút cesty autom od Levíc. V kempingu môžete vychutnávať čistú atmosféru pohronskej prírody a objavovať ešte neobjavený kraj Slovenska. Počas splavu spoznáte faunu a flóru v okolí rieky Hron.  

Po príchode do kempingu sa oboznámite s materiálom, absolvujete krátku inštruktáž a prevezmete si športové potreby. Po inštruktáži budete prevezení na štart splavu v obci Kalná nad Hronom a od tohto bodu už budete splavovať úsek rieky samostatne až po obec Jur nad Hronom.

Môžete tiež absolvovať aj úsek Jur nad Hronom s cieľovým miestom v meste Želiezovce, pripadne až po Dunaj. Po absolvovaní splavu budete dopravení späť na miesto štartu.

Veľmi obľúbená je celá trasa Dolného Pohronia až po Dunaj, pri ktorej sa môžete kochať pohľadmi na panorámu Ostrihomu.

Splav Hrona

Splav môžete tiež skombinovať s návštevou Mestského múzea v Želiezovciach a pamätnej izby slávneho skladateľa Franza Schuberta, ktorý pôsobil v Želiezovciach v 19. storočí. Návštevu si osladíte ochutnávkou tradičnej Sacherovej kocky, ktorej recept je tiež spojený s mestom Želiezovce.

V prípade, že sa vám zapáči táto ponuka, radi vám ešte pridáme, a to možnosť zapožičania kvalitného mechanického bicykla značky ROCKMACHINE  na absolvovanie cyklotrasy v meste Želiezovce na odviazanie sa a vysušenie posledných kvapiek vody z rieky.

Ak vám jeden deň bude málo, noc môžete stráviť v Campingu Vodník. Je len na vás či prespíte vo vlastnom stane, karavane alebo chatke. Ak vás prekvapí hlad, miestna pizzéria LaCantina váš problém vyrieši. 

Splav aj s návštevou múzea trvá približne od 8:30 do 16:00.