Správy

17. augusta 2022

Srdcom Ponitria je VÍNO. Lahodný mok prepojený s našimi predkami nesie v sebe odkaz zeme a slnka. Odkaz toho, kto sme a odkiaľ pochádzame. Posilňuje zdieľanie a vzťahy medzi nami – ľuďmi a medzi nami a krajinou. Pri návšteve Ponitria Vínobusom uvidíte ako cesty do vinohradov vedú do kopca. Objavíte ovocné stromy, divoké agáty, trávnaté lúky, hajlochy, miesta v prírode na pookriatie a oddych. Vítame vás s radosťou v Ponitrí. Na miestach vinohradov, kde sa rodí kráľovský nápoj VÍNO.

1.9. Vinobranie v Château Topoľčianky – cena: 18 €

Zažite vinárske závody Topoľčianky, ktoré patria k popredným producentom vín v Nitrianskej vinohradníckej oblasti s dlhodobými skúsenosťami a tradíciou. Spoločnosť bola založená v roku 1993 a nadväzuje na úspešnú tradíciu a svoje výrobky predáva pod ochrannou známkou „Château Topoľčianky“. Šetrným spracovaním hrozna modernou technológiou a pod vedením skúsených technológov prinášajú vína, ktoré sa vyznačujú ľahkým, sviežim, odrodovo typickým charakterom. V portfóliu vín je zastúpená široká škála bielych a červených odrôd v kategóriách akostných vín a vín s prívlastkom.

Príďte si vychutnať kvalitné vína a ten najlepší burčiak široko-ďaleko. K dispozícií bude viac ako 30 degustačných vzoriek, prehliadky pivníc a archívu, ľadová drť, špeciality slovenskej kuchyne, zľava na nákup vína. Čaká na Vás oddychová zóna so sedacími vakmi, veľký párty stan a vyhradený detský kútik.
Pripravujeme pre Vás aj sprievodný program – FESTIVAL TRADIČNÝCH REMESIEL A CHUTÍ PONITRIA v obci Topoľčianky.
(v cene každého vínneho pasu je zahrnutý degustačný kalich s vrecúškom, vínny pas k degustácii 20 rôznych vzoriek vína z toho max. 6 vzoriek z kolekcie sweet a 1€ kupón na nákup vína).

Vďaka Nitrianskej organizácii cestovného ruchu sa môžete na podujatie odviezť Vínobusom priamo z Nitry do Topoľčianok.

Chcem si kúpiť vstupenky