Správy

31. augusta 2022

Strávte deň voľna ochutnávkou výborných vín z Nitrianskeho regiónu. Vo štvrtok 15.9. si pre vás NOCR pripravila špeciálny Vínobus. Zavítajte do vinárstiev Fiero Wine a TAJNA, ochutnajte ich skvelé vína a pozri te si ako sa zbiera a spracováva hrozno.

15.9. Ochutnávka vína vo vinárstve FIERO WINE a Vinárstve TAJNA – cena: 24 €

Návšteva rodinného vinárstva Fiero Wine (Kmeťovo), ktoré vzniklo v roku 2012 a pomaly sa presadzuje na vinárskom trhu hlavne kvalitnými odrodovými a prívlastkovými vínami s príjemnou chuťou a vôňou sviežeho a zdravého hrozna. Základom tohto výnimočného vína je hrozno, ktoré pestujú vlastnými rukami vo vlastných vinohradoch, ktoré sa nachádzajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, a to v strednej časti Požitavia. Súčasťou programu je degustácia najlepších ročníkových vín a zákus.

Vinárstvo TAJNA Vineyards & Winery objavíte v malej dedinke Tajná, v Nitrianskej vinohradníckej oblasti a Vrábeľskom vinohradníckom rajóne.  Je ukryté uprostred 25 hektárov vlastných vinohradov. Túžba po realizácií sna zdieľaného rodinou a láska k prírode bola základom zrodu butikového vinárstva s dušou. Rodinná väzba s regiónom a vášeň pre jedinečnosť vytvárajú tajomstvá tohto miesta. Každá fľaša vína odzrkadľuje harmóniu prírody, organický prístup a svedomitú prácu. Súčasťou návštevy vinárstva je odborná degustácia 3 vzoriek vín, výklad technológa, someliéra – spracovanie hrozna, zber.
Občerstvenie: domáce paštéty s kváskovým chlebom

Atmosféru spríjemní hudobná skupina LHP Muzika!

POZOR!
Odchod Vínobusu už o 14:00 hodine z Autobusovej stanice v Nitre (parkovisko za bufetom Pelikán),

Predpokladaný príchod do Nitry o 21:00 hod.

Minimálny počet účastníkov Vínobusu je 10 osôb.

Kúpiť vstupenky