Správy

7. decembra 2022

Od 1.decembra je na via ferate Zobor zimná uzávera, ktorá platí až do 31.mája 2023.

Teší nás, že si ferata Zobor našla svojich priaznivcov a aj napriek krátkej sezóne sa stala obľúbeným cieľom nadšencov adrenalínu, o čom svedčia aj čísla. Feratový set si v požičovni v penzióne ARTin požičalo spolu 569 návštevníkov! Využili ich aj ďalší 149 návštevníci, ktorí mali vlastné feratové sety. Väčšinou išlo o domácich návštevníkov z Nitry, ale prišli aj návštevníci z Bratislavy, Senca, Zvolena či zo Žiliny. Nesmierne nás teší, že nitrianske feraty si vyskúšali aj zahraniční turisti z Maďarska, Rakúska, Česka, Francúzska, Talianska, dokonca aj z Kanady či Číny. Počas prvej sezóny ferát pod Zoborom tu mali príslušníci hasičského zboru z Piešťan cvičenie.

Feraty ponúkajú priestor na sebapoznanie, relax v prírode a dokonca sú aj miestom, kde sa ľudia dokážu spoznať a zblížiť. O tom svedčia aj mladí ľudia z Bratislavy, ktorí si pri lezení uvedomili ako im na sebe záleží a z Nitry už odchádzali ako mladý pár.

Sme radi, že úvodná sezóna prebehla bez komplikácií a zranení. Feraty navštívili aj viacerí zástupcovia slovenských médií, o čom svedčia aj články, ktoré nájdete v príspevku „Povedali o nás“ na web stránke via ferata Zobor Novinky – Povedali o nás.. – ViaFerrataZobor.sk

Správcom via feraty je Zoborský skrášľovací spolok a aj napriek vyšším vstupným nákladom, bolo tento rok na podporu ich činnosti a rozvoj starobylého Zoborského kláštora poukázaných 1000 €.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na vzniku a spustení prvej feraty v Nitrianskom kraji.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za všetky odporúčania a referencie.

Tešíme sa na Vás v novej sezóne od 1.júna 2023!

 

(zdroj: TIC Nitra, Zoborský skrášľovací spolok, Nitriansky horský spolok)