Správy

17. augusta 2022

Pozývame vás do usadlosti Farná - vinohradnícko-turistického areálu na rozlohe 50 hektárov, v ktorom môžete zažiť piknik priamo vo vinohradoch. Usadlosť Farná vás uchváti scenériou, ktorá výrazne pripomína charakter svetoznámeho Toskánska. Plochy na pestovanie viniča dopĺňa biofarma na pestovanie zeleniny, ovocné sady a levanduľové záhony

V rámci návštevy areálu sa môžete občerstviť pohárom dobrého vína, v štýlovej stodole si pozrieť výstavu historických traktorov a popri prehliadke vinohradov na elektrických golfových autíčkach si zvečniť svoje spomienky pri nezabudnuteľných „fotopointoch“ – umeleckých vinohradníckych dielach, ktoré znázorňujú vinárske predmety. 

Areál sa nachádza medzi obcou Čaka a Farná. Pre verejnosť je otvorený v pondelok až piatok od 08:00 – 16:00 hod. (mimo otváracej doby na objednávku).

Vinohradnícky dom Réva

Už od cesty vás upúta pohľad na Vinohradnícky dom Réva, ktorý absolútne zapadol do atmosféry vlniacich sa viníc usadlosti. Ponúka priestor na štýlové firemné a kultúrne akcie, oslavy či workshopy, ale je tiež ideálnym miestom pre romantickú svadobnú hostinu. Neskutočné večere na terase pri západe slnka, všadeprítomné vinohrady, pokoj a vôňa pôdy vytvorí atmosféru, ktorú bežne v reštaurácii nenájdete.

Vinohrady

Vinohrady ležia v lokalite Ikladské vinice a Prešské hony, ktoré patria k najkvalitnejším lokalitám na pestovanie viniča. Vo vinohradoch sú zastúpené odrody, ktoré majú v tejto lokalite bohatú históriu, pestujú sa tu desiatky rokov a sú dokonale adaptované – Cabernet Sauvignon, Frankovka, Sauvignon Blanc, Rizling rýnsky, Rizling Vlašský, Merlot, Veltlínske zelené, Pinot Noir, Pinot Blanc, Pinot Gris, Cabernet Franc, Muškát žltý a Tramín korenistý (Gewürztraminer). Z nových odrôd, tzv. novošľachtencov, sa zamerali na Hron a Dunaj, ktorým rovnako vyhovuje tunajšia pôda a vínam dodáva výnimočnú extraktívnosť.

Atrakcie:

  • prehliadky na golfových autíčkach,
  • degustačná vínna pivnica,
  • štýlová vínotéka ViaJur (vína, mušty, ovocné destiláty, domáci med, prírodná kozmetika),
  • umelecké diela s vinárskou tematikou,
  • stodola s múzeom traktorov

Viac info o usadlosti Farná