Správy

30. augusta 2022

Pozývame vás do Tekova, Kraja Moruše čiernej na Festival Moruše čiernej 10. septembra 2022. Spoznajte unikátnu a jedinečnú drevinu Morušu čiernu. Zažijete ochutnávku produktov vyrobených lokálnymi pestovateľmi ako aj ochutnávku lokálnej gastronómie a degustáciu lokálneho vína. Počas jedného dňa spoznáte kraj, produkty z moruše čiernej ako aj ďalšie špeciality na troch podujatiach zároveň.

Festival Moruše čiernej v Tekove

10. septembra 2022 pozývame všetkých milovníkov spoznávania a objavovania unikátnej a jedinečnej dreviny Moruše čiernej na Festival Moruše čiernej do regiónu Tekov – Kraja Moruše čiernej.

Zažijete ochutnávku produktov vyrobených lokálnymi pestovateľmi ako aj ochutnávku lokálnej gastronómie a degustáciu lokálneho vína.

Tradícia kočovného podujatia pokračuje po druhom ročníku v obci Devičany tentoraz do celého kraja a ponúka vám prežiť jeden kvalitný deň v „Kraji moruše čiernej“.

Kraj moruše čiernej sa nachádza v čarovnej oblasti pod Štiavnickými vrchmi a pozoruhodnej oblasti s najvyšším výskytom Moruše čiernej na Slovensku a v strednej Európe. Presnejšie ide o najvyšší výbežok Ipeľskej pahorkatiny, magické a históriou poznačené miesto v priestore obcí Pukanec, Devičany, Bohunice, Bátovce a Žemberovce, ktoré v súčasnosti tvoria Kraj Moruše čiernej.

Festival Moruše čiernej je podujatím, ktoré má pozdvihnúť povedomie o tejto drevine a zviditeľniť produkty, ktoré sa z nej vyrábajú. Návštevníci môžu ochutnať produkty z Moruše čiernej, navštíviť typické miesto jej výskytu a nazrieť do otvorených dvorov regionálnych výrobcov a pestovateľov.

Počas jedného dňa spoznáte kraj, produkty z moruše čiernej ako aj ďalšie špeciality na troch podujatiach zároveň:

  • Festival moruše čiernej v Bátovciach

Gazdovský dvor – Gazdovský trh a predaj morušových výrobkov

7:30 do 14:00

  • Vinohradnícko – remeselný trh v Pukanci

14:00 do 18:00

  • Hubertova jazda Devičany

10:00 do 16:00 Hubertova jazda

16:00 sprievodný program pre deti a dospelých

19:00 Country zábava – hrá a spieva skupina My tri

Neváhajte a naplánujte si výlet do „Kraja Moruše čiernej“ a objavujte chute Tekova a Hontu.

 

 

Viac info o Festivale Moruše čiernej