dovolenka na Slovensku

26. augusta 2022

Využite posledné horúce prázdninové dni a vyberte sa k vode. Nitriansky kraj je bohatý na termálne pramene, kúpaliská a vodné nádrže. Vydajte sa preplávať krížom krážom vody v Nitrianskom kraji, osviežte si koniec leta a zrelaxujte v termálnych prameňoch. Kúpanie v Nitrianskom kraji je vo viacerých prípadoch k dispozícii po celý rok.

Obľúbený Vadaš

Jedným z najnavštevovanejších a najznámejších kúpalísk v Nitrianskom kraji je bezpochyby Vadaš Thermal Resort, ktoré sa nachádza v centre Štúrova a je najväčším termálnym kúpaliskom v kraji. Tento vodný svet by sa dal opísať ako mesto v meste. Na ploche s rozlohou 30 hektárov nájdete osem vonkajších a päť vnútorných bazénov s celkovou vodnou plochou skoro 10 tisíc m2. Šesť z nich je k dispozícii celoročne. Okrem bazénov si môžete užívať zábavu v toboganovom parku, multifunkčnom športovom ihrisku, lanovom mestečku alebo na kolotočoch. Obľúbenou atrakciou je rybárske jazero s možnosťou člnkovania, wakeboardu alebo vodného bicyklovania. Ak milujete dovolenku pri vode no nechcete opustiť Slovensko, Vadaš Thermal Resort Štúrovo vás určite nesklame. Ubytovať sa môžete priamo v areáli v rôznych typoch ubytovania od Wellness hotela Thermal, cez apartmány až po kemping priamo pri bazénoch. Občerstviť sa môžete v reštauráciách a bufetoch neďaleko bazénov. Preskúmajte celú ponuku na priloženom linku a využite pobytové balíčky.

krizom_krazom_za_kupanim

Mŕtve more v Podhájskej

Za slanou vodou nemusíte cestovať len k moru. Okúpať sa v nej môžete aj na Slovensku. Necelú hodinku cesty autom od vyššie spomínaného kúpaliska Vadaš si môžete vyskúšať čaro Mŕtveho mora. Geotermálna voda na Termálnom kúpalisku Podhájska sa svojim zložením podobá tej v Mŕtvom mori. Termálne kúpalisko je otvorené celoročne. V lete ponúka návštevníkom atrakcie a zábavu, v zime relax v horúcej termálnej vode. Ubytovať sa môžete v hoteloch a penziónoch priamo v areáli alebo mimo neho, avšak vždy s dobrou dostupnosťou na kúpalisko. Ak nie ste fanúšikmi hotelov, môžete sa ubytovať v dobre vybavenom kempingu či chatovej osade. Termálna slaná voda pôsobí blahodarne na ochorenia kože a dýchacích ciest, a rovnako tak má pozitívny vplyv na pohybové ústrojenstvo. Využite posledné letné dni a doprajte si oddych v Podhájskej. Preskúmajte krížom krážom všetky výhody termálneho kúpaliska Podhájska na tomto linku. 

Vodný poklad plný zážitkov

Ako sa relaxuje v lone prírody? Najlepšie o tom vedia návštevníci Termálneho kúpaliska Štrand v Nových Zámkoch, ktoré ponúka naozaj pestrú ponuku na trávenie voľného času. Na ploche 8 hektárov nájdete až 9 bazénov. Absolútnou novinkou je novovybudovaný zážitkový bazén plný atrakcií. Pozrite si video na oficiálnej stránke kúpaliska. Ak vás omrzí kúpanie, zabaviť sa môžete na niektorom z mnohých športových či detských ihrísk. Termálne kúpalisko Štrand je ideálne na rodinné výlety za kúpaním trvajúce viac dní. Čo okrem kúpaliska ponúkajú Nové Zámky a okolie sa dozviete na ich stránke.

krizom_krazom_za_kupanimVedeli ste, že termálna voda vyvierajúca z geotermálneho vrtu z hĺbky 1506 m dosahuje teplotu 52 °C?

Termálne kúpalisko Tvrdošovce

V Novozámockom okrese ešte zostaneme. V obci Tvrdošovce môžete nájsť letné termálne kúpalisko, ktoré svojim návštevníkom okrem príjemne teplej vody ponúka plavecký bazén, detský bazén a bazén pre najmenších s hĺbkou 0,15 m. Kúpalisko v Tvrdošovciach zvýšilo ponúkaný komfort o hydromasážne prvky v plaveckom bazéne. Alebo môžete relaxovať v jacuzzi. Príjemné okolie bazénov zvyšuje ponúkaný komfort termálneho kúpaliska. Preskúmajte celú ponuku Termálneho kúpaliska Tvrdošovce a jeho otváracie hodiny na tejto stránke.

Kúpanie na južnom Slovensku

Len na skok od Nových Zámkov sa nachádza termálne kúpalisko, v ktorom geotermálna voda vyviera z hĺbky 1504 metrov a dosahuje teplotu 62 °C. Reč je o Termálnom kúpalisku Nesvady, v ktorom môžete navštíviť celkovo 6 bazénov. Relaxačno-zážitkový geotermálny bazén, sedací geotermálny bazén, ochladzovací a rekreačný-neplavecký bazén sú k dispozícií celoročne. Zregenerovať a zmierniť stres tak môžete počas celého roka. Odhaľte všetky benefity Thermál Nesvady na tomto linku.

Ak budeme postupovať južnejšie, čakajú nás ešte 2 kúpaliská. Jedno sa nachádza v Komárne a druhé v dedinke, v ktorej nájdeme najjužnejší bod Slovenska. Prvé menované termálne kúpalisko v Komárne je k dispozícií počas celého roka. Užívať si oddych a blahodarne účinky komárňanskej termálnej vody si budete priamo v historickom centre mesta, kde sa toto kúpalisko nachádza. Služby, bazény a atrakcie sľubujú zážitok naozaj pre každého. Okrem termálneho prameňa si tak vieme vychutnať oddych na pláži či v saune. Zregenerujte telo i myseľ a odhaľte všetky výhody komárňanskej termálnej vody na tomto linku. 

V Patinciach nájdete moderný family wellness hotel s termálnym prameňom. Ak hľadáme dokonalý relax, služby a recenzie, Wellness Hotela Patince **** sľubujú veľmi príjemný zážitok, ktorý sa vymyká slovenským pomerom. Je otvorený celoročne a k dispozícií je mnoho zvýhodnených balíčkov, saunový svet a široká ponuka masáží. Ak potrebujete oddych a nechcete opúšťať hranice Slovenska, Wellness Hotel Patince je zaručene tou správnou voľbou. Celú ponuku nájdete na oficiálnej stránke hotela.

krizom_krazom_za_kupanim

Vody najstaršieho Mesta

V jednom z najstarších miest Nitrianskeho kraja nájdeme mestské kúpalisko a pár kilometrov južnejšie si vieme oddýchnuť v termálnych vodách Thermal Parku Nitrava. Letné kúpalisko Nitra, ako napovedá jeho názov, je otvorené len počas letnej sezóny. Návštevníci si môžu užiť plavecký bazén s dvoma dráhami pre aktívnejších plavcov a 4 rekreačné bazény, jeden pre dospelých, druhý pre väčšie deti a posledné dva pre najmenších. K dispozícií je aj tobogan a vynovená stravovacia zóna či ihrisko na plážový volejbal. Cenník a kompletnú ponuku nájdete tu. 

ThermalPark Nitrava ponúka návštevníkom únik pred každodennou rutinou a relax v bazénoch napúšťaných termálnou vodou. Deti sa počas leta vyšantia v novootvorenom aquaparku, kde na nich čaká vodný hrad s toboganmi zážitkový bazén a lenivá rieka. Určite si vychutnajte drink vo vodnom bare, ktorý je súčasťou relaxačného bazéna. Milovníkov adrenalínu poteší nedávno otvorená toboganová hala. Vychutnajte si kulinárske umenie miestnych šéfkuchárov v hotelovej reštaurácii alebo sa občerstvite v niektorom z bufetov. Počas zimných mesiacov si môžete oddýchnuť v hotelovom wellness či celoročne otvorenej bazénovej hale. Dovolenkový rezort ThermalPark Nitrava ponúka naozaj širokú škálu služieb a je vhodný aj na biznis stretnutia, školenia, vianočné večierky či oslavy. Preskúmajte kompletnú ponuku v priloženom linku.

Must have tip

Termálne kúpalisko AVA Thermalpark Diakovce sľubuje mnoho zábavy, ale aj oddychu. Môžete si užívať relax v geotermálnom prameni, ktorý bol objavený už v 50-tych rokoch minulého storočia. Termálne kúpalisko v Diakovciach sa stalo jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rekreačných stredísk Slovenska, a to aj pre zahraničných turistov. Môžete sa tešiť až na 2 300 m2 vodnej plochy, veľké trávnaté plochy a okolie ako z dovolenkových katalógov. Ubytovať sa môžete priamo v areáli alebo využiť kemp pre karavany. Ponuka je takmer nekonečná, prečítajte si o najnavštevovanejšom rekreačnom rezorte Slovenska na oficiálnej stránke.

AVA_Thermalpark_Diakovce

Určite nevynechajte

Letné termálne kúpalisko Margita – Ilona leží asi 6 kilometrov od mesta Levice. Okúpať sa môžete v štyroch bazénoch s termálnou vodou. Ak by vám nestačila ponuka bazénov, môžete sa zabaviť plážovým volejbalom, streetballom, futbalom, stolným tenisom, ruskými kolkami či zahrať si obrie šachy. Taktiež je k dispozícií ihrisko pre deti a bohatá ponuka bufetov. Detailné informácie nájdete na oficiálnej stránke kúpaliska. 

Necelých 12 kilometrov od kúpaliska nájdete Kúpalisko Santovka. Santovka je legenda minerálnych vôd, ktorá získala na medzinárodných výstavách 28 medailí a je synonymom záruky a vysokej kvality nášho prírodného bohatstva. Kúpalisko Santovka je výnimočné tým, že vyvierajúcu geotermálnu vodu s teplotou 27 °C už viac neupravuje. Vo svojej prirodzenej podobe je v rovnováhe a priaznivo pôsobí na zdravie a ľudský organizmus. Relax si môžete dopriať v štyroch bazénoch, travertínových sedavých bazénikoch z prírodného kameňa, do ktorých prúdi čerstvá voda priamo z prameňa. Oddych a únik od bežných problémov nájdete aj v 2 masážnych vodopádoch či sprchách z prírodného kameňa, z ktorých tečie čistá santovská voda. Odhaľte kompletnú ponuku a benefity Santovka Wellness.

Kúpanie v Nitrianskom kraji nie sú len termálne pramene a zábavné kúpaliská. Túlaním sa krížom krážom Nitrianskym krajom môžete objaviť aj veľkú vodnú nádrž, kde sa nachádza rekreačná oblasť Duchonka. Jej bohatá história je dôkazom toho, že ide o medzinárodne uznávané rekreačné stredisko. Čo však môžete robiť v okolí vodnej nádrže dnes? V tejto oblasti sú dnes najobľúbenejšími aktivitami člnkovanie, surfovanie, či vodné bicykle. V lete sa toto krásne miesto plné nádherných západov slnka mení na obľúbené miesto organizovania hudobných festivalov. Pre fanúšikov hudby a pobytu v lese je táto destinácia dokonalou kombináciou pre letnú dovolenku. Preskúmajte všetky možnosti Vodnej nádrže Duchonka na tomto linku.

Vytvorte si dobrý návyk a navštevujte spomenuté kúpaliská pravidelne. Termálna voda má mnoho pozitívnych vplyvov na organizmus, ktorých účinok rastie s ďalšou návštevou. Využite celoročne prístupné bazény a naplánujte si oddychové kúpanie v Nitrianskom kraji.